Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie do sieci sklepów?

Zaimplementowanie konkretnego rodzaju rozwiązań dla sieci sklepów powinno być rozważane przez każdego przedsiębiorcę, któremu zależy na rozbudowaniu poważnej sieci sprzedaży, która integrować będzie jednakowo znaczną sieć lokali stacjonarnych oraz sprzedaż internetową.

Powiązanie tego wszystkiego ze sobą, zagwarantowanie bezpieczeństwa, wysokiej jakości to podstawowe kryteria stworzenia efektywnej sieci sprzedażowej. Pomóc istotnie w tym może oprogramowanie dla sieci sklepów, zintegrowane z wieloma dodatkowymi modułami. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czemu odpowiednie oprogramowanie jest tak niezwykle ważne.

Moduł obsługi magazynu i sklepów stacjonarnych

Sprzedaż w ramach sklepów stacjonarnych wymaga integracji szeregu parametrów ze sobą. Trzeba szczególnie zwracać uwagę na zachowanie polityki cenowej, jednakowych warunków obsługi klientów oraz poprawne działanie całej sieci dystrybucyjnej.
Dla tych celów opracowano specjalne moduły oprogramowania dla sieci sklepów, pozwalające na zarządzanie punktem sprzedaży zarówno z punktu działania menadżera sklepu, jak i pracowników centrali.

Systemy na bieżąco monitorują obroty, stan magazynowy oraz kreują listy zapotrzebowania na poszczególne produkty. System pozwala również nadzorować pracowników, poprzez kontrolę zwrotów, przyznawanych rabatów oraz sprawdzanie rozliczeń paragonów. System monitoringu pozwala dokładnie ocenić, czy dany paragon był poprawnie rozliczony w systemie oraz, czy transakcja płatności przebiegła zgodnie z wymogami.

Sklepy stale zbierają i automatycznie przesyłają informacje na obrotach w danym momencie dnia, zakupach produktów promocyjnych oraz popularności poszczególnych elementów asortymentu. Jeśli chodzi o parametry sprzedaży, to centrala w każdym momencie może zdecydować o konieczności redukcji albo podniesienia cen na pewne produkty. Zarządzanie sprzedażą jest wysoce specyficzne oraz zdynamizowane.

Oprogramowanie dla sieci sklepów ogranicza nadużycia i poprawia przepływ towarów pomiędzy sklepami. Systemy automatycznie kreują zapotrzebowanie, które jest potwierdzane i przesyłane do magazynów centralnych. Wszystkie dostawy mogą być z wyprzedzeniem skompletowane oraz zaplanowane logistycznie.

Sprzedaż w sklepie internetowym

Nowoczesne oprogramowanie dla sieci sklepów pozwala również zintegrować wszelkie elementy oferty sklepów stacjonarnych ze sprzedażą internetową, w tym w ramach zewnętrznych portali sprzedażowych. Jest to świetna rzecz, szczególnie że możliwa jest wymiana towarów pomiędzy sklepami oraz optymalizacja dostaw zgodnie z oczekiwaniami klientów. Potencjał tychże technologii jest doprawdy znaczący i warto się zainteresować tego rodzaju technologiami.

Zarządzanie z punktu widzenia centrali

Centrala ma pełen nadzór oraz całkowitą kontrolę nad przebiegiem procesu sprzedaży w sklepach i w internecie. Streaming ruchu w sklepie, ocena sprzedaży oraz patrzenie na ręce pracowników jest niezwykle istotne dla zwiększenia efektywności sprzedaży i kontroli jakości. Oprogramowanie dla sieci sklepów pozwala sprawnie i na bieżąco kontrolować sprzedaż internetową, stacjonarną oraz kreować specyficzne zadania dla poszczególnych jednostek organizacyjnych sieci.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do przeczytania

PIM a PDM – różnice i korzyści biznesowe

Informacja to najcenniejsza rzecz świata. Świadome zarządzanie informacjami i produktem to klucz do sukcesu w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi pozwoli zbudować przewagę konkurencyjną i zwiększyć przychody firmy. Sprawdź już teraz jakie korzyści uzyskasz dzięki wdrożeniu POSitive Retail.

Czytaj więcej >

Rynek mody w Rumunii

Rynek mody to druga największa branża świata pod względem sprzedaży. Czy kanały online i offline są tak samo popularne w Rumunii? Które z nich generują największe obroty i jakie otwierają szanse dla firm? Dowiedz sie więcej jakie mechanizmy możesz spotkać na Rumuńskim rynku mody oraz wykorzystaj szanse na ekspansje swojego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej >