Programy lojalnościowe i ich popularność bez tajemnic

Wszechobecne programy lojalnościowe to już norma. Spotykamy je zarówno w sklepach z ubraniami jak i artykułami spożywczymi. Można powiedzieć, że jako konsumenci w pewnym sensie wymagamy, aby zakupy w konkretnym sklepie dawały nam coś więcej niż tylko produkt. Czy wdrożenie programu lojalnościowego w przedsiębiorstwie to właściwy krok?

Programy lojalnościowe jako skuteczne narzędzia marketingowe

Programy lojalnościowe to narzędzia marketingowe, które są coraz popularniejsze wśród sklepów i firm. Ich celem jest zachęcenie klientów do częstszych zakupów oraz budowanie długotrwałych relacji między klientami a marką. W badaniach przeprowadzonych na klientach sklepów ujawnia się, że programy lojalnościowe są lubiane przez społeczeństwo i cieszą się dużą popularnością.

Badania a zachowanie klientów

Według badania przeprowadzonego przez Nielsen, 84% konsumentów deklaruje, że bardziej lubi kupować w sklepach, które posiadają aplikacje lojalnościowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że programy te oferują różnego rodzaju nagrody za zakupy. Takie jak punkty, zniżki, kupony, czy nagrody pieniężne. Klienci czują się nagradzani za swoją lojalność i chętniej wracają do sklepu, by zdobywać kolejne korzyści.

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na popularność programów lojalnościowych jest fakt, że są one spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. W badaniach przeprowadzonych przez Accenture, aż 56% konsumentów zadeklarowało, że bardziej chętnie kupuje w sklepach. A także, w tych, które oferują spersonalizowane nagrody zgodne z ich preferencjami i historią zakupów. Dzięki temu klienci otrzymują oferty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i czują się docenieni przez markę.

Programy lojalnościowe jako sposób na zwiększenie zaangażowania klientów i budowanie trwałych relacji z marką

Systemy lojalnościowe mają również pozytywny wpływ na lojalność klientów. Badania przeprowadzone przez Bond pokazują, że aż 81% klientów deklaruje, że są bardziej skłonni do powrotu do sklepu, w którym mają program lojalnościowy. To oznacza, że sklepy z programami lojalnościowymi budują długotrwałe relacje z klientami. Ma to bezpośredni, pozytywny wpływ, na ich wyniki finansowe. Czy trudno jest wprowadzić programy lojalnościowe? Definitywnie nie, jeśli wykorzystasz gotowe rozwiązania od profesjonalnych firm jak LSI Software. Rozwiązanie POSitive Retail oferuje odpowiednio zbudowany system lojalnościowy dla twojej firmy z każdej branży, dzięki któremu możesz zostawić w tyle swoją konkurencję.

Podsumowując, programy lojalnościowe są lubiane przez społeczeństwo ze względu na nagrody, które oferują za zakupy, personalizację, która odpowiada na indywidualne potrzeby klientów, oraz pozytywny wpływ na lojalność klientów. Dlatego też coraz więcej sklepów i firm decyduje się na ich wprowadzenie, by zwiększyć zaangażowanie klientów i budować trwałe relacje z marką.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do przeczytania

Kioski samoobsługowe – kierunek rozwoju w roku 2023

Rozwiązania samoobsługowe rewolucjonizują dzisiejszy handel. Coraz częściej możemy spotkać je w każdej z branż. W gastronomii, w logistyce a nawet w służbie zdrowia. Czym wyróżniają się kioski samoobsługowe? W jakim kierunku się rozwijają? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym wpisie.

Czytaj więcej >

PDM czy PIM – Nowe oblicze zarządzania informacjami o produktach

Prowadząc mały czy duży punkt sprzedaży. Stacjonarnie czy przez Internet stajemy przed zadaniami opisywania produktów i budowania ich bazy, która zawiera opisy, zdjęcia. W tradycyjnym ujęciu jest to żmudne zajęcie, jednak z pomocą przychodzą nam systemy jak PDM. Czy wiesz jak radzić sobie z zarządzaniem informacjami o produktach? Sprawdź co jest dla Ciebie odpowiedniejsze.

Czytaj więcej >