Programy lojalnościowe i ich popularność bez tajemnic

Wszechobecne programy lojalnościowe to już norma. Spotykamy je zarówno w sklepach z ubraniami jak i artykułami spożywczymi. Można powiedzieć, że jako konsumenci w pewnym sensie wymagamy, aby zakupy w konkretnym sklepie dawały nam coś więcej niż tylko produkt. Czy wdrożenie programu lojalnościowego w przedsiębiorstwie to właściwy krok?

Programy lojalnościowe jako skuteczne narzędzia marketingowe

Programy lojalnościowe to narzędzia marketingowe, które są coraz popularniejsze wśród sklepów i firm. Ich celem jest zachęcenie klientów do częstszych zakupów oraz budowanie długotrwałych relacji między klientami a marką. W badaniach przeprowadzonych na klientach sklepów ujawnia się, że programy lojalnościowe są lubiane przez społeczeństwo i cieszą się dużą popularnością.

Badania a zachowanie klientów

Według badania przeprowadzonego przez Nielsen, 84% konsumentów deklaruje, że bardziej lubi kupować w sklepach, które posiadają aplikacje lojalnościowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że programy te oferują różnego rodzaju nagrody za zakupy. Takie jak punkty, zniżki, kupony, czy nagrody pieniężne. Klienci czują się nagradzani za swoją lojalność i chętniej wracają do sklepu, by zdobywać kolejne korzyści.

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na popularność programów lojalnościowych jest fakt, że są one spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. W badaniach przeprowadzonych przez Accenture, aż 56% konsumentów zadeklarowało, że bardziej chętnie kupuje w sklepach. A także, w tych, które oferują spersonalizowane nagrody zgodne z ich preferencjami i historią zakupów. Dzięki temu klienci otrzymują oferty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i czują się docenieni przez markę.

Programy lojalnościowe jako sposób na zwiększenie zaangażowania klientów i budowanie trwałych relacji z marką

Systemy lojalnościowe mają również pozytywny wpływ na lojalność klientów. Badania przeprowadzone przez Bond pokazują, że aż 81% klientów deklaruje, że są bardziej skłonni do powrotu do sklepu, w którym mają program lojalnościowy. To oznacza, że sklepy z programami lojalnościowymi budują długotrwałe relacje z klientami. Ma to bezpośredni, pozytywny wpływ, na ich wyniki finansowe. Czy trudno jest wprowadzić programy lojalnościowe? Definitywnie nie, jeśli wykorzystasz gotowe rozwiązania od profesjonalnych firm jak LSI Software. Rozwiązanie POSitive Retail oferuje odpowiednio zbudowany system lojalnościowy dla twojej firmy z każdej branży, dzięki któremu możesz zostawić w tyle swoją konkurencję.

Podsumowując, programy lojalnościowe są lubiane przez społeczeństwo ze względu na nagrody, które oferują za zakupy, personalizację, która odpowiada na indywidualne potrzeby klientów, oraz pozytywny wpływ na lojalność klientów. Dlatego też coraz więcej sklepów i firm decyduje się na ich wprowadzenie, by zwiększyć zaangażowanie klientów i budować trwałe relacje z marką.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do przeczytania

Szansa na dofinansowanie dla firm z województwa! – Przemysł 4.0

Automatyzacja w nowoczesnej firmie to kluczowy element strategii biznesowej, kształtujący jej efektywność i konkurencyjność. Zautomatyzowane procesy przynoszą oszczędności czasu i zasobów, podnosząc produktywność pracowników i redukując koszty. Jednak warto zauważyć, że teraz jest szczególnie korzystny moment na automatyzację, dzięki dostępnym dofinansowaniom. Województwo Łódzkie oferuje przedsiębiorcom nawet 1 mln zł wsparcia na modernizację i robotyzację działań w kierunku Przemysłu 4.0.

Czytaj więcej >

Jaki sklep internetowy wybrać przy prowadzeniu działalności?

Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, musisz wybrać odpowiedni sklep internetowy. W Polsce działa już ponad 55 tysięcy sklepów online, a popularność zakupów online rośnie. Sprawdź do czego musisz się przygotować oraz jakie najlepsze narzędzia wybrać, aby skalować swój biznes na dzisiejszym rynku. Na co zwrócić uwagę, aby odnieść sukces.

Czytaj więcej >

Opinie klientów Zalando – główne czynniki zadowolenia

Opinie klientów od lat kształtują popularności sklepów Internetowych. Każdy człowiek poszukujący przedmiotów do kupienia zwraca uwagę właśnie na opinie. To właśnie opinie kształtują w konsumentach lojalność oraz zachęcają innych do zakupu. Firma Zalando to jeden z największych sklepów w Europie gromadzący tysiące opinii. Sprawdź jakie czynniki wpływają na zadowolenie Klientów właśnie w niej!

Czytaj więcej >