Rozwiązanie do weryfikacji danych wchodzących w skład wygenerowanego JPK

Zgodnie z nowelizacją Ordynacji podatkowej z ubiegłego roku od 1 lipca 2016 r. duże przedsiębiorstwa zostały zobligowane do przekazywania danych podatkowych w formacie XML – Jednolity Plik Kontrolny. Pozostałe firmy zostaną objęte tym obowiązkiem od 1 lipca 2018 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwań, mamy przygotowane rozwiązanie do weryfikacji danych wchodzących w skład wygenerowanego JPK. Pomoże to wyeliminować błędy, a co najważniejsze, firma uniknie sankcji, jakie mogą być nałożone za pomyłki w dostarczonym nieprawidłowym JPK.

Mamy na uwadze zmieniające się przepisy prawne oraz jesteśmy wsłuchani w potrzeby klientów, dlatego staramy się przygotować przedsiębiorstwa do nowych realiów. Jako producent rozwiązań IT musimy mieć odpowiednią ilość czasu oraz wiedzę aby pomóc klientom w opracowaniu systemu zgodnego z nowymi przepisami. Już teraz pomagamy w analizie oraz przygotowaniach do zmian, które w dużych przedsiębiorstwach mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Nowe przepisy są wprowadzane na przykładzie innych krajów, dlatego można przypuszczać, że struktura JPK nie jest ostateczna. Struktura pliku i jego schemat będzie rozwijany, dlatego warto zdecydować się na długotrwałą współpracę z jednym dostawcą oprogramowania. To da gwarancję na poprawne aktualizowanie systemów w razie potrzeb i innych zmian JPK wprowadzonych przez ustawodawcę.

Z naszego doświadczenia wynika, że samo wygenerowanie JPK nie daje gwarancji poprawności danych. Przedsiębiorcy muszą być czujni i kontrolować merytorycznie przekazywane dane do urzędu skarbowego. Aby tego dokonać konieczne jest odpowiednie narzędzie.

Więcej na temat nowych przepisów i wchodzących zmian na naszej stronie korporacyjnej.

Rozwiązanie spółki LSI Software jest zgodne z wytycznymi Jednolitego Pliku Kontrolnego. eKontrola to program, który generuje JPK przedsiębiorstw.

Program eKontrola umożliwia:

  1. Automatyczne pobieranie danych z jednego lub większej liczby systemów oraz plików zewnętrznych
  2. Scalanie plików JPK, które powstały w różnych systemach
  3. Skontrolowanie, jakie dane będą eksportowane w pliku JPK
  4. Sprawdzenie i ewentualne modyfikowanie danych
  5. Stworzenie plików, których format jest zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów
  6. Przesłanie paczki z plikami JPK na stronę Ministerstwa.

Nasz system obsługuje 5 schematów:

JPK_KR

Księgi rachunkowe – informacje dotyczące zestawienia obrotów i sald oraz dziennika księgi głównej.

JPK_WB

Wyciągi bankowe – informacje dotyczące sald wyciągów bankowych wraz ze szczegółowymi zapisami z wyciągu bankowego dla rachunków prowadzonych przez podatników.

JPK_MAG

Magazyny – informacje na temat transakcji przyjęć z zewnątrz, wydań na zewnątrz, przesunięć magazynowych oraz rozchodów wewnętrznych

JPK_VAT

Ewidencje zakupu i sprzedaży – informacje dotyczące ewidencji VAT, czyli transakcji zakupu i sprzedaży VAT.

JPK_FA

Faktury VAT – informacje dotyczące faktur sprzedażowych w wybranym okresie.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do przeczytania

PDM czy PIM – Nowe oblicze zarządzania informacjami o produktach

Prowadząc mały czy duży punkt sprzedaży. Stacjonarnie czy przez Internet stajemy przed zadaniami opisywania produktów i budowania ich bazy, która zawiera opisy, zdjęcia. W tradycyjnym ujęciu jest to żmudne zajęcie, jednak z pomocą przychodzą nam systemy jak PDM. Czy wiesz jak radzić sobie z zarządzaniem informacjami o produktach? Sprawdź co jest dla Ciebie odpowiedniejsze.

Czytaj więcej >

Najważniejsze trendy w Retail 2022

Branża Retail z roku na rok powraca do świetnej kondycji notując wysokie zyski. Czy sam business plan to sposób na sukces? Warto spojrzeć również na trendy jakie panują na rynku, są one często wyznacznikiem pewnych działań na które trzeba zwrócić uwagę. Rynek i Klienci przynoszą nam mnóstwo informacji, które wystarczy przetworzyć i wyciągnąć najważniejsze wartości. Jedną z tych wartości są właśnie trendy. Sprawdź jakie trendy były najważniejsze w 2022 roku!

Czytaj więcej >