Rozwiązanie do weryfikacji danych wchodzących w skład wygenerowanego JPK
Zgodnie z nowelizacją Ordynacji podatkowej z ubiegłego roku od 1 lipca 2016 r. duże przedsiębiorstwa zostały zobligowane do przekazywania danych podatkowych w formacie XML – Jednolity Plik Kontrolny. Pozostałe firmy zostaną objęte tym obowiązkiem od 1 lipca 2018 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwań, mamy przygotowane rozwiązanie do weryfikacji danych wchodzących w skład wygenerowanego JPK. Pomoże to wyeliminować błędy, a co najważniejsze, firma uniknie sankcji, jakie mogą być nałożone za pomyłki w dostarczonym nieprawidłowym JPK.
Mamy na uwadze zmieniające się przepisy prawne oraz jesteśmy wsłuchani w potrzeby klientów, dlatego staramy się przygotować przedsiębiorstwa do nowych realiów. Jako producent rozwiązań IT musimy mieć odpowiednią ilość czasu oraz wiedzę aby pomóc klientom w opracowaniu systemu zgodnego z nowymi przepisami. Już teraz pomagamy w analizie oraz przygotowaniach do zmian, które w dużych przedsiębiorstwach mogą potrwać nawet kilka miesięcy.
Nowe przepisy są wprowadzane na przykładzie innych krajów, dlatego można przypuszczać, że struktura JPK nie jest ostateczna. Struktura pliku i jego schemat będzie rozwijany, dlatego warto zdecydować się na długotrwałą współpracę z jednym dostawcą oprogramowania. To da gwarancję na poprawne aktualizowanie systemów w razie potrzeb i innych zmian JPK wprowadzonych przez ustawodawcę.
Z naszego doświadczenia wynika, że samo wygenerowanie JPK nie daje gwarancji poprawności danych. Przedsiębiorcy muszą być czujni i kontrolować merytorycznie przekazywane dane do urzędu skarbowego. Aby tego dokonać konieczne jest odpowiednie narzędzie.
Więcej na temat nowych przepisów i wchodzących zmian na naszej stronie korporacyjnej.
Rozwiązanie spółki LSI Software jest zgodne z wytycznymi Jednolitego Pliku Kontrolnego. eKontrola to program, który generuje JPK przedsiębiorstw.
Program eKontrola umożliwia:
- Automatyczne pobieranie danych z jednego lub większej liczby systemów oraz plików zewnętrznych
- Scalanie plików JPK, które powstały w różnych systemach
- Skontrolowanie, jakie dane będą eksportowane w pliku JPK
- Sprawdzenie i ewentualne modyfikowanie danych
- Stworzenie plików, których format jest zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów
- Przesłanie paczki z plikami JPK na stronę Ministerstwa.
Nasz system obsługuje 5 schematów:
JPK_KR
Księgi rachunkowe – informacje dotyczące zestawienia obrotów i sald oraz dziennika księgi głównej.
JPK_WB
Wyciągi bankowe – informacje dotyczące sald wyciągów bankowych wraz ze szczegółowymi zapisami z wyciągu bankowego dla rachunków prowadzonych przez podatników.
JPK_MAG
Magazyny – informacje na temat transakcji przyjęć z zewnątrz, wydań na zewnątrz, przesunięć magazynowych oraz rozchodów wewnętrznych
JPK_VAT
Ewidencje zakupu i sprzedaży – informacje dotyczące ewidencji VAT, czyli transakcji zakupu i sprzedaży VAT.
JPK_FA
Faktury VAT – informacje dotyczące faktur sprzedażowych w wybranym okresie.
Więcej do przeczytania
Zastosowania KAS Samoobsługowych w branży retail: Kasa Samoobsługowa – przyszłość czy teraźniejszość?
W ostatnich latach technologia KAS (Kasa Samoobsługowa) zyskuje na popularności w branży retail. Coraz więcej sklepów decyduje się na wprowadzenie samoobsługowych punktów kasowych, co staje się nie tylko odpowiedzią na potrzeby klientów, ale również próbą zwiększenia efektywności operacyjnej.
PIM – Product Information Management – 10 najczęstszych pytań!
RFID (Radio-Frequency Identification) to technologia automatycznej identyfikacji i śledzenia przedmiotów za pomocą fal radiowych. W skrócie, systemy RFID umożliwiają bezprzewodowe odczytywanie danych przechowywanych na tagach RFID, które są przyczepione do różnych przedmiotów lub wbudowane w nie. Tagi RFID zawierają unikalny identyfikator, który może być odczytany przez czytnik RFID za pomocą fal radiowych.
Jak wdrożenie w sklepie RFID może zwiększyć sprzedaż?
RFID (Radio-Frequency Identification) to technologia automatycznej identyfikacji i śledzenia przedmiotów za pomocą fal radiowych. W skrócie, systemy RFID umożliwiają bezprzewodowe odczytywanie danych przechowywanych na tagach RFID, które są przyczepione do różnych przedmiotów lub wbudowane w nie. Tagi RFID zawierają unikalny identyfikator, który może być odczytany przez czytnik RFID za pomocą fal radiowych.