Rozwiązanie do weryfikacji danych wchodzących w skład wygenerowanego JPK

Zgodnie z nowelizacją Ordynacji podatkowej z ubiegłego roku od 1 lipca 2016 r. duże przedsiębiorstwa zostały zobligowane do przekazywania danych podatkowych w formacie XML – Jednolity Plik Kontrolny. Pozostałe firmy zostaną objęte tym obowiązkiem od 1 lipca 2018 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwań, mamy przygotowane rozwiązanie do weryfikacji danych wchodzących w skład wygenerowanego JPK. Pomoże to wyeliminować błędy, a co najważniejsze, firma uniknie sankcji, jakie mogą być nałożone za pomyłki w dostarczonym nieprawidłowym JPK.

Mamy na uwadze zmieniające się przepisy prawne oraz jesteśmy wsłuchani w potrzeby klientów, dlatego staramy się przygotować przedsiębiorstwa do nowych realiów. Jako producent rozwiązań IT musimy mieć odpowiednią ilość czasu oraz wiedzę aby pomóc klientom w opracowaniu systemu zgodnego z nowymi przepisami. Już teraz pomagamy w analizie oraz przygotowaniach do zmian, które w dużych przedsiębiorstwach mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Nowe przepisy są wprowadzane na przykładzie innych krajów, dlatego można przypuszczać, że struktura JPK nie jest ostateczna. Struktura pliku i jego schemat będzie rozwijany, dlatego warto zdecydować się na długotrwałą współpracę z jednym dostawcą oprogramowania. To da gwarancję na poprawne aktualizowanie systemów w razie potrzeb i innych zmian JPK wprowadzonych przez ustawodawcę.

Z naszego doświadczenia wynika, że samo wygenerowanie JPK nie daje gwarancji poprawności danych. Przedsiębiorcy muszą być czujni i kontrolować merytorycznie przekazywane dane do urzędu skarbowego. Aby tego dokonać konieczne jest odpowiednie narzędzie.

Więcej na temat nowych przepisów i wchodzących zmian na naszej stronie korporacyjnej.

Rozwiązanie spółki LSI Software jest zgodne z wytycznymi Jednolitego Pliku Kontrolnego. eKontrola to program, który generuje JPK przedsiębiorstw.

Program eKontrola umożliwia:

  1. Automatyczne pobieranie danych z jednego lub większej liczby systemów oraz plików zewnętrznych
  2. Scalanie plików JPK, które powstały w różnych systemach
  3. Skontrolowanie, jakie dane będą eksportowane w pliku JPK
  4. Sprawdzenie i ewentualne modyfikowanie danych
  5. Stworzenie plików, których format jest zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów
  6. Przesłanie paczki z plikami JPK na stronę Ministerstwa.

Nasz system obsługuje 5 schematów:

JPK_KR

Księgi rachunkowe – informacje dotyczące zestawienia obrotów i sald oraz dziennika księgi głównej.

JPK_WB

Wyciągi bankowe – informacje dotyczące sald wyciągów bankowych wraz ze szczegółowymi zapisami z wyciągu bankowego dla rachunków prowadzonych przez podatników.

JPK_MAG

Magazyny – informacje na temat transakcji przyjęć z zewnątrz, wydań na zewnątrz, przesunięć magazynowych oraz rozchodów wewnętrznych

JPK_VAT

Ewidencje zakupu i sprzedaży – informacje dotyczące ewidencji VAT, czyli transakcji zakupu i sprzedaży VAT.

JPK_FA

Faktury VAT – informacje dotyczące faktur sprzedażowych w wybranym okresie.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do przeczytania

PIM a PDM – różnice i korzyści biznesowe

Informacja to najcenniejsza rzecz świata. Świadome zarządzanie informacjami i produktem to klucz do sukcesu w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi pozwoli zbudować przewagę konkurencyjną i zwiększyć przychody firmy. Sprawdź już teraz jakie korzyści uzyskasz dzięki wdrożeniu POSitive Retail.

Czytaj więcej >

Rynek mody w Rumunii

Rynek mody to druga największa branża świata pod względem sprzedaży. Czy kanały online i offline są tak samo popularne w Rumunii? Które z nich generują największe obroty i jakie otwierają szanse dla firm? Dowiedz sie więcej jakie mechanizmy możesz spotkać na Rumuńskim rynku mody oraz wykorzystaj szanse na ekspansje swojego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej >