Sklepowy system POS – sprawdź jego 5 najważniejszych funkcjonalności
Dynamicznie rozwijająca się branża handlu detalicznego sięga w ostatnim czasie po nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają budowanie przewagi konkurencyjnej. Jednym z coraz popularniejszych narzędzi są sklepowe systemy POS, które oferują wiele wartościowych funkcjonalności. Jak dobrać oprogramowanie i skonfigurować własny sprzęt czerpiąc zyski z jego możliwości?
Retail rośnie w siłę
Czas omnichannel

Technologia wspierająca sprzedaż detaliczną
1. Centralne zarządzanie
System sprzedażowy powinien nie tylko obsługiwać bieżącą sprzedaż, ale także umożliwiać kontrolowanie firmowych zasobów. Rozbudowany POS powinien umożliwiać komunikację ze wszystkimi placówkami i zapewniać dostęp do danych pracowniczych (dyspozycyjność, czas pracy i osiąganych wyników sprzedażowych). Dzięki tej funkcjonalności mamy możliwość wprowadzania globalnych zmian we wszystkich sklepach oraz modyfikować grafiki pracownicze wedle potrzeb. To nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim większa efektywność działań.
2. Marketing
POS sklepowy to narzędzie, które ma nie tylko wspierać, ale również zwiększać prowadzoną sprzedaż detaliczną. Jedną z ważniejszych funkcjonalności jest tworzenie i optymalizowanie programów lojalnościowych. Mając do dyspozycji dane sprzedażowe, możemy swobodnie tworzyć strategie cross i up selling, które realnie wpływają na zwiększenie obrotów w firmie. Gromadzone dane pozwolą tworzyć skuteczne programy lojalnościowe, aby oferty lepiej odpowiadały oczekiwaniom klientów.
3. Magazyn Manager
4. Bezpieczeństwo danych
Terminal POS przeznaczony do pracy w branży retail gwarantuje bieżącą synchronizację danych. Dzięki czemu ograniczamy obieg tradycyjnych dokumentów i niwelujemy błędy komunikacyjne między lokalizacjami. Dane o prowadzonej sprzedaży są zbierane automatycznie i nie wymagają ręcznego przetwarzania. Administrator systemu może nimi swobodnie zarządzać i generować w dowolnym momencie najbardziej pożądane statystyki i raporty.
5. E-commerce
Przyszłość tradycyjnego handlu detalicznego wiąże się z prowadzeniem wielokanałowej sprzedaży. To nie tylko odpowiedź na oczekiwania konsumentów, ale także większa sprzedaż i łatwiejsza dystrybucja produktów. Większość klientów oczekuje bezproblemowej obsługi odbioru zamówień i zwrotów, której mogą dokonać w tradycyjnym sklepie. Rozwiązania POS powinny umożliwić takie działania, aby bezkolizyjnie zapewniać obieg towarów. Wielokanałowa sprzedaż wspierana przez POS jest prosta w zarządzaniu oraz gwarantuje kontrolę nad każdym sprzedanym artykułem.
Wielofunkcyjne i niezawodne
Więcej do przeczytania

Szansa na dofinansowanie dla firm z województwa! – Przemysł 4.0
Automatyzacja w nowoczesnej firmie to kluczowy element strategii biznesowej, kształtujący jej efektywność i konkurencyjność. Zautomatyzowane procesy przynoszą oszczędności czasu i zasobów, podnosząc produktywność pracowników i redukując koszty. Jednak warto zauważyć, że teraz jest szczególnie korzystny moment na automatyzację, dzięki dostępnym dofinansowaniom. Województwo Łódzkie oferuje przedsiębiorcom nawet 1 mln zł wsparcia na modernizację i robotyzację działań w kierunku Przemysłu 4.0.

Jaki sklep internetowy wybrać przy prowadzeniu działalności?
Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, musisz wybrać odpowiedni sklep internetowy. W Polsce działa już ponad 55 tysięcy sklepów online, a popularność zakupów online rośnie. Sprawdź do czego musisz się przygotować oraz jakie najlepsze narzędzia wybrać, aby skalować swój biznes na dzisiejszym rynku. Na co zwrócić uwagę, aby odnieść sukces.

Opinie klientów Zalando – główne czynniki zadowolenia
Opinie klientów od lat kształtują popularności sklepów Internetowych. Każdy człowiek poszukujący przedmiotów do kupienia zwraca uwagę właśnie na opinie. To właśnie opinie kształtują w konsumentach lojalność oraz zachęcają innych do zakupu. Firma Zalando to jeden z największych sklepów w Europie gromadzący tysiące opinii. Sprawdź jakie czynniki wpływają na zadowolenie Klientów właśnie w niej!