Szansa na dofinansowanie dla firm z województwa! – Przemysł 4.0

Automatyzacja w nowoczesnej firmie stanowi kluczowy element strategii biznesowej, który przyczynia się do efektywności, konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Istnieje wiele powodów, dla których automatyzacja jest tak istotna w dzisiejszym środowisku biznesowym. Zautomatyzowane procesy pozwalają na znaczną poprawę efektywności operacyjnej. Dzięki zastosowaniu systemów i narzędzi automatyzujących rutynowe zadania, firma może zaoszczędzić czas i zasoby, co przekłada się na zwiększenie produktywności pracowników oraz redukcję kosztów operacyjnych. Dziś na automatyzację i robotyzację możesz otrzymać wysokie dofinansowanie!

Dlaczego warto automatyzować w firmie?

Zastosowanie automatyzacji umożliwia szybką reakcję na zmiany rynkowe. W miarę jak konkurencja staje się coraz bardziej dynamiczna, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do nowych warunków stają się kluczowymi czynnikami sukcesu. Automatyzowane systemy pozwalają na błyskawiczne przetwarzanie danych i generowanie raportów, co wspomaga podejmowanie strategicznych decyzji. Drugą stroną jest to, że przyczynia się ona do poprawy jakości usług i produktów. Eliminując błędy ludzkie i standaryzując procesy. Firma może dostarczać klientom bardziej spójne i niezawodne rozwiązania, które Klienci z pewnością docenią.

Wielka szansa na dofinansowanie

Co pewne okresy czasu możemy doświadczyć programów rządowych i nie tylko, skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw. Aktualnie wielką szansę na dofinansowanie proponuje województwo łódzkie. Firmy z tego regionu mogą ubiegać się o zastrzyk finansowy, aż do 1 mln zł! Wszystko to na cele automatyzacji i robotyzacji działań przedsiębiorstw. Pierwsze tury naborów już ruszyły i trwają do 25 września 2023.

Kto może zyskać dofinansowanie?

Aby ubiegać się o dotację wystarczy prowadzić działalność gospodarczą w odpowiedniej wielkości. Mogą być to mikro, małe a nawet średnie firmy gotowe na rozwój w kierunku Przemysłu 4.0. Każda firma ma realną szansę, aby przejść nabór i wykorzystać środki z województwa łódzkiego.

Cel dotacji

W świetle programu dotacja ma być wykorzystana na transformację przedsiębiorstwa poprzez cyfryzację, automatyzację lub robotyzację w kierunku Przemysłu 4.0. Co to znaczy? Nic innego jak wszystkie zabiegi prowadzące do usprawnienia działania przedsiębiorstw w kierunku nowoczesności. Takich jak zakup maszyn, linii produkcyjnych, ale także oprogramować jak: ERP, CRM, CAD/CAM, CAE, MES i inne. Zawrzeć w dotacje można również usługi prowadzące do wprowadzenia takich rozwiązań do firmy. Otwiera to możliwość stania się liderem danego sektora.

Jak wyglądają wartości dofinansowania?

Wszystko zależne jest od wielkości przedsiębiorstwa. Mikro i małe firmy mogą liczyć, aż na 60% dofinansowania lub z pomocy de minimis 85%. Średnie firmy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 50% wartości planowanego projektu. Oznacza to, że realnie województwo Łódzkie pokryje połowę kosztów. Każda firma zgłaszająca się do programu musi być gotowa na wdrożenie inwestycji o minimalnej wartości 500 000 zł, ale jej maksymalna wartość nie może przekroczyć 1 000 000 zł.

Szansa na rozwój prosto przed firmami

Programy dofinansowań dla firm stanowią niepowtarzalną okazję do wzrostu i rozwoju. Dzięki nim przedsiębiorstwa mogą uzyskać znaczne środki finansowe, które umożliwiają inwestycje w nowe technologie, rozwijanie produkcyjności i zwiększanie konkurencyjności. Fundusze te pozwalają na tworzenie innowacyjnych produktów i usług, przyciągając nowych klientów. Dodatkowo, dofinansowania umożliwiają ekspansję na nowe rynki i rozwijanie umiejętności pracowników, co zwiększa potencjał firmy. Niezaprzeczalnie, programy dofinansowań są kluczowym czynnikiem stymulującym wzrost i rozwój, tworząc tym samym perspektywę długoterminowego sukcesu biznesowego.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do przeczytania

Jaki sklep internetowy wybrać przy prowadzeniu działalności?

Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, musisz wybrać odpowiedni sklep internetowy. W Polsce działa już ponad 55 tysięcy sklepów online, a popularność zakupów online rośnie. Sprawdź do czego musisz się przygotować oraz jakie najlepsze narzędzia wybrać, aby skalować swój biznes na dzisiejszym rynku. Na co zwrócić uwagę, aby odnieść sukces.

Czytaj więcej >

Opinie klientów Zalando – główne czynniki zadowolenia

Opinie klientów od lat kształtują popularności sklepów Internetowych. Każdy człowiek poszukujący przedmiotów do kupienia zwraca uwagę właśnie na opinie. To właśnie opinie kształtują w konsumentach lojalność oraz zachęcają innych do zakupu. Firma Zalando to jeden z największych sklepów w Europie gromadzący tysiące opinii. Sprawdź jakie czynniki wpływają na zadowolenie Klientów właśnie w niej!

Czytaj więcej >